Půst

02.03.2022

Krásný den přeji 🌸 

🌸2.3. 2022 je moc zajímavý den (tzv. popeleční středa), začíná období 40denního půstu. Chtěla bych s vámi sdílet svůj pohled a své zkušenosti s tímto časem, pokud by vás to zaujalo. 

Je to totiž 40 dní, které nás mohou vést k pochopení, co skutečně ve svém životě potřebujeme a čeho je pro nás zdravé se vzdát. Protože to našemu zdraví neprospívá. Může jít o nějakou potravinu, nápoj, stejně jako i nějaký zlozvyk či chování. Proto půst. Protože se tím mé tělo odlehčí a snadněji se sama na sebe dokáži naladit. No a přes tělo se můžeme dostat i k mysli. Více k práci s myslí zde. https://martakotrbackova.cms.webnode.cz/l/jak-zmenit-to-co-mne-v-zivote-omezuje/

Klasicky je 40denní půst o vynechání masa, alkoholu a tučných pokrmů. Já jsem k těmto potravinám přidala minulý rok sladké. Neříkám, že to bylo úplně jednoduché, ale rozhodně to šlo o dost snadněji než kdykoli předtím. Nešlo totiž o dietu, ale o to, že jsem se ladila na své tělo a jeho skutečné potřeby. Po měsíci mne udivilo zjištění, že sladkosti mi vůbec nechybí, ale zato jsem jasně cítila, že maso skutečně potřebuji. A to se za ten rok, který uběhl, nezměnilo. 

Těchto 40 dní je tu pro nás jako dárek🌸, kdy sama příroda a energie okolo nás nás podporují, abychom s tím, co jíme a přijímáme, s tím - KDO JSME experimentovali. Abychom se očistili. Ne abychom se trápili hlady. Ale zkusili něco nového. 

Já bych vás chtěla podpořit a zároveň motivovat, máte-li něco, co byste rádi odložili, tak teď je ta správná doba. Ale je to na vás.

 ❤️ Vím děje se toho teď hodně o to důležitější je naslouchat sama/sám sobě. ❤️ 

Jako se vším je základem naše rozhodnutí. A pak být k sobě jemní a laskaví. Nikdo mě kontrolovat nebude, dělám to jen a jen pro sebe. Nemusíte ani začít úplně hned. Já minulý rok začala až v neděli. A také není dobré zbavovat se více věcí najednou. A určitě je důležité brát do úvahy svůj zdravotní stav. Je také dobré mít někoho, s kým se budete vzájemně podporovat a sdílet své zkušenosti a zážitky. 

Pokud by vás zajímalo více informací můžete se mi ozvat. 

Úžasné knihy k tomuto tématu : 

Naše tradice - Ladislava Paterko 

Patřit sám sobě - Marie Madeira 

 Marta