Jemná pomoc přírody.

Bachova terapie je velmi jemná a přesto velmi účinná metoda. Je to pomoc přírody v té nejčistší formě. Bachovy esence nás dokáží jemně vyladit a pomoci v náročných situacích a s náročnými emocemi.

Každé naše trápení, bolest má určitou příčinu, někde vzniklo a nemuselo to ani být v nedávné minulosti. Klidně to mohlo být i dříve, třeba i v dětském věku. Jak jdeme svým životem, můžeme se dostat do bodu, kdy se tyto nahromaděné negativní emoce začnou projevovat. Například jako smutek, stres, apatie, rezignace, strach nebo agrese, závist, žárlivost atd. Pak si často buď nevíme rady, anebo to, co nás trápí přehlížíme a tak se celá naše situace jen zhoršuje. Později mohou naše nezpracované emoce přejít do fyzických symptomů - projeví se jako různé bolesti a opakující se nemoci.

Bachovy esence mohou pomoci rozklíčovat, jaké negativní emoce se za našimi trápeními skrývají a pomohou nám se s nimi jemně vyrovnat. Zklidnit náš organismus tak, abychom viděli jasněji a mohli ve svém životě změnit to, co potřebujeme. Tak, aby nám bylo lépe, cítili jsme se více propojeni sami se sebou, ve své síle.

Bachova terapie

Jsme jedineční a i když nás trápí zdánlivě stejná emoce např. strach, každý máme s touto emocí spojený jiný příběh, jiný osobní zážitek, jako by emoce měli tolik barev kolik je lidských osobností. Proto při Bachově terapii každý dostane svou jedinečnou osobní kombinaci 6-7 esencí na míru. Některé z esencí jsou potřeba více, některé méně, ale dohromady vytvoří naprosto unikátní směs, přesně takovou jakou Vy potřebujete. Jednotlivé esence projdeme a promluvíme si o jejich účincích a o tom, proč zrovna tuto esenci potřebujete a v čem Vás podpoří a s čím, s jakými emocemi Vám pomůže. 

Takto namíchané esence se užívají obvykle 3 týdny až 1 měsíc, poté je možné připravit kombinaci stejnou anebo novou, až do bodu Vaší spokojenosti.

Bachovy esence pomáhají rozproudit zablokovanou životní energii a uvést ji znovu do pohybu v souladu s naší osobností. Pomáhají nám, abychom žili harmoničtější a naplněnější život a abychom byli více v klidu.