Human Design

Pro mne je Human design úžasná metoda, která nám pomáhá vidět naše dary a talenty a to, kdo skutečně jsme, jinýma očima - s velkým obdivem a láskou k sobě samým. Můžeme se naučit rozeznat jaká jsou naše "správná" rozhodnutí a díky tomu nepadat do zbytečných pastí.

V Human designu se neustále vzdělávám, studiu se věnuji již od roku 2016, v rámci profesionálního výcviku. Mým cílem je v blízké době ukončit své studium certifikační zkouškou.

Co je to ten Human design?

Z data Vašeho narození můžete získat mapu, která ukazuje, jací skutečně jste. Mapu, která nám pomáhá v navigaci ve vnějším světě, ale i uvnitř sebe sama. Také se dozvíte jaké jsou Vaše dary a talenty, se kterými jste se narodili. Jak můžete ve svém životě správně fungovat a jak se správně rozhodovat. Správně znamená tak, abyste se mohli stát sami sebou.

Human design je především o poznání sebe sama. Jaká/ý jsem? V čem jsem dobrý/á? Jaké jsou mé dary a talenty? A jak se mohu nejlépe sama/sám za sebe rozhodovat.

Jak je to s tím rozhodováním ?

Klíčem ke všemu, ke všem rozhodnutím, je zásadní otázka: Kdo jsem?

Každý si jí pokládá - dokážete na ni odpovědět? Odkud vznikl obraz toho, jak sami sebe vnímáme?

Vše, co v životě děláme, co v životě máme, nebo nemáme, i to, jak sebe vnímáme závisí na našich rozhodnutích...jakmile se nějak rozhodnu vydám se vždy určitou cestou, potkám na ní nějaké lidi, zážitky a ty mě ovlivní - někam dojdu... když se jednoho dne zastavím, mohu se ptát... jsem tam, kde jsem chtěla být? Jsem s tím, s kým jsem chtěla být? Jsem spokojená a šťastná? 

Human design je úžasná možnost, jak se lépe vyznat v sobě sama. Naučit se a experimentovat s tím, jak se správně ve světě pohybovat, fungovat a rozhodovat. Protože Vy jste ti, kteří budou se svými rozhodnutími celý život žít.

Neznamená to, že musíte jít sami, nebo že se nemůžete ptát, sbírat informace. Znamená to, že se můžete naučit rozeznat, co je pro Vás správné a co nikoli. Často se totiž rozhodujeme z hlavy, anebo pod tlakem, něčeho, nebo někoho. Můžete se postupně učit, jak takové rozhodování (uvnitř nás) vypadá a probíhá. Jak to vypadá, když to nedopadne úplně dobře a jak to vypadá, když to dopadne k Vaší spokojenosti. Kudy vede nejlepší cesta. Vaše cesta. Nebude to cesta úplně bez překážek, ale bude to cesta, kterou máte jít. Když pak někam dojdete a zastavíte se, můžete si být jistí: "Jsem tu správně. Jsem spokojený, úspěšný a šťastný, cítím klid a to co dělám mě baví."

Pro koho je Human design vhodný ?

Výklad Human designu je vhodný pro dospělé i pro děti. Najdete v něm informace ze všech důležitých oblastí Vašeho života, které budou platné po celý život.

Co je k výkladu potřeba ?

K určení Vaší mapy Human designu je třeba znát místo, datum a čas Vašeho narození. A Vaše rozhodnutí.

Pokud neznáte přesný čas narození, dá se získat na matrice, či v porodnici.

Jak výklad probíhá ?

Při výkladu získáte praktické rady a informace. Budeme se bavit o konkrétních oblastech a situacích z Vašeho života. O tom jaké jsou Vaše hlavní dary a talenty a jak se máte správně rozhodovat v souladu se svým vnitřním nastavením. Ale také o oblastech, kde zbytečně narážíte, plýtváte svou energií, protože jde o chování, které vám nepatří. I z vlastní zkušenosti vím, že znalost těchto konkrétních oblastí přináší velikou úlevu. 

Když soustředíme svou energii na to, co nám patří, jsme více sami sebou, cítíme se více v pohodě a uvolněnější. Díky tomu přesouváme svou energii a pozornost z míst, kde jsme byli podmíněni, kde jsme si vytvořili něco, co nebylo naše a co nám vůbec vůbec neprospívalo. Tato místa pak postupně naprosto přirozeně slábnou a energie v nich se začíná rozpouštět...a my žijeme život, který nám skutečně patří, to neznamená lepší život, ale náš život. 

Je to jako byste měli v rukou svou osobní knihu a mohli si v ní kdykoli číst (poslouchat).

Více informací ohledné možností výkladů naleznete v sekci Ceník.

♥ 

Human design pro děti

je výborná možnost, jak můžeme svým dětem pomoci, aby už odmalička byly sami sebou. 

Výklad Human designu pro děti vede k hlubšímu pochopení rodičů, jaké jejich děti doopravdy a přirozeně jsou a jak mohou v okolním světě ideálně fungovat. To přináší pochopení a úlevu pro rodiče a uvolnění pro jejich děti. Což přirozeně vede k mnohem větší pohodě a klidu v celé rodině. 

Samozřejmě, že děti by si měly nasbírat své vlastní životní zkušenosti, ale proč by měli sbírat něco, co nepotřebují, co jim vůbec nepatří a nic jim to nepřinese ? A tak se mohou naučit to základní - jak se mám rozhodovat a jak moje energie, kterou mám v sobě, funguje ve světě. Jakým způsobem vytvářím blízké vztahy. Že naše hlava je potřebná, když počítáme příklad z matematiky, nebo doplňujeme y/i ale pokud se rozhodujeme o něčem ze svého života, funguje rozhodování jinak. Je to v podstatě velmi jednoduché, ale velmi to v reálném životě pomůže.

Human design nabízí mnoho praktických informací o tom, co vašim dětem svědčí a co nikoli. Součástí osobního rozboru je například i doporučený zdravý způsob stravování - není to o tom, co jíst, ale v jakém prostředí, za jakých podmínek a v jaké kvalitě mají děti jíst a přijímat živiny. Taková strava pak napomáhá ideálnímu fungování jejich fyzického těla a mozku. Dále se dozvíte i jaký je jejich zdravý způsob, co se týká spaní.

Tedy znalost designu Vašich dětí pomáhá většímu porozumění, respektu a pochopení. Navíc, když jsou děti větší můžeme jim svými slovy vysvětlit to, co se v nich děje, popovídat si s nimi, jak oni to vnímají a to velmi pomáhá.

Vaši mapu zdarma si můžete vygenerovat zde : https://jovianarchive.com/ 

Moje mapa Human designu

Typy v Human designu 

Každý typ má určitou specifickou energii, jedinečný způsob existence a jedinečný dar, který může v našem světě projevit.

Generátor / Manifestující generátor (68% populace)

Energie : budující, přitahující a otevřená druhým.

Generátor reprezentuje životní sílu naší Planety Země. Vaším darem je dovést k perfekci a mistrovství, něco, čemu se věnujete. Jste tu proto, abyste milovali svou práci a abyste poznali sebe sama skrz reakce Vašeho Sakrálního centra. To je klíčem k Vašemu štěstí a spokojenosti. Vaší strategií je jednání v reakci.

Největší dar: Vaše práce, která Vás hluboce uspokojuje, naplňuje a je pro druhé přínosem a pro Vás možností Vaší transformace.

Nepravé já: frustrace, zaseknutí, odpor (Generátor a Manifestující Generátor) a vztek (Manifestující Generátor)

Projektor (22% populace)

Energie: pronikající a absorbující, zaměřená na druhého.

Strategií Projektorů je čekat, až Vaše specifické dary a talenty budou rozpoznány a Vy budete životem/druhými/situací pozvaní. Skrz pozvání zažíváte to, že Vás druzí vidí, slyší - jste rozpoznaní a vnímáte svůj úspěch.

Největší dar: porozumět druhým a úspěšně je vést, nebo provést nějakým procesem, situací.

Nepravé já: odpor, odmítnutí a zahořklost.

Manifestor (8% populace)

Energie : neprostupná, kompaktní a uzavřená.

Strategií Manifestorů je informovat druhé o svých rozhodnutích předtím, než jdete do akce, abyste eliminovali odpor. Jste uzpůsobení k tomu, abyste měli velký vliv na druhé. Přinášíte něco nového a neočekávaného s velkým dopadem. Jste-li sami sebou zažíváte klid a mír.

Největší dar: iniciování - uvádění věcí/procesů do chodu.

Nepravé já: stres.

Reflektor (1,5% populace)

Energie : testující, zrcadlící a odolná.

Strategií Reflektorů je čekat celý lunární cyklus, než učiníte důležité rozhodnutí. Nacházíte radost z překvapení, které Vám život přináší. Jste velmi otevření druhým a světu, velmi záleží na tom, s kým a kde jste. Zrcadlíte v sobě druhé lidi.

Největší dar: zrcadlíte druhým lidem a světu nespravedlnosti, které sami sobě způsobují a pozdviháváte to, co se děje na vyšší úroveň.

Nepravé já: zklamání životem, všechno je pořád stejné, žádná překvapení.

V ideálním světe Manifestoři dají impuls k tomu začít něco nového, Projektoři celým procesem provádí, Generátoři poskytnou energii, aby se vše zhmotnilo a dokončilo a Reflektoři zreflektují, jestli celý proces probíhá dobře, nebo ne.

Human design nám umožňuje žít život, ve kterém jsme sami sebou a ve kterém můžeme naše jedinečné dary a talenty uplatnit a jít tak cestou k naplnění našeho životního poslání.